3 października 2024, 09:15
4 minuty czytania
Tuchów
WYNIKI ZAWODÓW SPINNINGOWYCH Z 20.10.2024r
1 miejsce - PIOTR MADEJSKI = 950 pkt
2 miejsce - JERZY PIĄTEK = 850 pkt
Zawody rozgrywane na stawach koła PZW Tuchów
REGULAMIN ZAWODÓW WĘDKARSKICH SPINNINGOWYCH KOŁA PZW NR 12 TUCHÓW
Wszystkie zawody rozgrywane są wyłącznie na żywej rybie.
1.TEREN ZAWODÓW.
1.1.Zawody odbywają się na wszystkich stawach koła PZW nr 12 Tuchów
2.SPRZĘT I PRZYNĘTY STOSOWANE NA ZAWODACH.
2.1.Używane w zawodach wędki i przynęty sztuczne muszą spełniać warunki określone w R.A.P.R. Ze sprzętu pomocniczego zabrania się używania osęki.
2.2.Zabrania się używania żywej lub martwej rybki oraz używania przynęty sztucznej wraz z jakąkolwiek przynętą naturalną. Zabrania się nęcenia łowiska, stosowania dwóch lub więcej uzbrojonych przynęt oraz dodatkowych pływających obciążeń przynęty i sygnalizatorów brań .
2.3.Każdy zawodnik startujący w zawodach musi posiadać telefon z aparatem oraz miarkę o dużych liczbachw celu wykonania pomiaru ryby.
3.ORGANIZACJA ZAWODÓW.
3.1. Zawody rozgrywane są dla wszystkich uczestników koła , którzy ukończyli 16 - cie lat.
3.2. Czas trwania tury wynosi 4 godziny. Dopuszcza się skrócenie czasu trwania tury zawodów z przyczyn losowych lub wobec wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych.
3.3. Obowiązują następujące sygnały: 1-szy sygnał - oznacza rozejście się zawodników na wybrane przez siebie stanowiska. 2- gi sygnał - oznacz a start zawodów. 3 - ci sygnał - oznacza koniec zawodów.
3.4. Zawodnicy łowią w określonym przez organizatora odcinku wody, w dowolnie wybranym przez siebie miejscu w sektorze. Minimalne odległości pomiędzy łowiącymi zawodnikami powinny wynosić 30 metrów, liczone wzdłuż lini brzegowej. Za zgodą zainteresowanych zawodników odległość ta może być zmniejszona.
3.5. Podczs zawodów rozgrywanych z brzegu obowiązuje zakaz brodzenia w wodzie oraz wchodzenia na wyspy.
2.6. Zawodnik może maksymalnie przebywać na jednym stanowisku przez 25 minut po czym musi niezwłocznie zmienić miejsce oddalone o co najmniej 50 metrów od poprzedniego.
3.7. Stanowisko wędkarza określa się podczas wykonania pierwszego rzutu przez wędkarza i wynosi 10 metrów.
4.RYBY ŁOWIONE W ZAWODACH.
W zawodach spinningowych do wyniku zalicza sie następujące gatunki ryb drapieżnych : jaź, okoń, sandacz,sum, szczupak.
Ryby zahaczone poza obrębem głowy nie są zaliczone do punktacji. Obręb ten wyznaczają pokrywy skrzelowe.
4.2. obowiązuje następująca punktacja:
a. sum : za wymiar określony regulaminem 700 pkt, za każdy dodatkowy centymetr 70 pkt
b. szczupak : za wymiar określony regulaminem 750 pkt, za każdy dodatkowy centymetr 50 pkt
f. okoń : za wymiar określony regulaminem 50 pkt, za każdy dodatkowy centymetr 20 pkt
5. Sposób pomiaru ryb
5.1. Każdy zawodnik po złowieniu ryby, która kwalifikuje się do zawodów wędkarskich mierzy ją samodzielnie. Aby pomiar był wiarygodny miarka do mierzenia musi posiadać duże numery. Rybę mierzymy od najbardziej oddalonej części płetwy ogonowej do końca głowy w tym czasie należy wykonać zdjęcie ryby z miarką tak, aby była widoczna jej cała długość wraz ze specjalnym identyfikatorem zawodnika.
5.2. Wszystkie nieczytelne zdjęcia lub wykonane nieprawidłowo oraz bez identyfikatora nie będą brane pod uwagę przez sędziów.
5.3. Ryby niezwłocznie należy wypuścić zaraz po jej sfotografowaniu.
5.4. Po zakończeniu zawodów każdy z zawodników podchodzi do sędziego wraz z sfotografowanymi rybami i wtedy odczytuje się długość oraz punktuje.
Obowiązują okresy ochronne łowionych ryb określone w Regulaminie Amatorskiego połowu Ryb oraz niżej wymienione wymiary, poniżej których nie zalicza się ryb do punktacji: sum - 70 cm. Szczupak , sandacz - 50 cm. Okoń 18 cm.
Nie obowiązują limity ilościowe ryb zaliczanych do punktacji za wyjątkiem okonia. W wypadku okonia do punktacji zalicza się 15 szt. wskazanych przez zawodnika z pośród wszystkich złowionych ryb tego gatunku.
W sprawach spornych nieuregulowanych wyżej wymienionym regulaminem, decyduje organizator zawodów.